Digitálne technológie

Informácie sú platidlom budúcnosti, dokážeš ich správne využiť? Poď študovať digitálne technológie a priprav sa na nový svet. Získaš užitočné vedomosti zo základných disciplínv oblasti digitálnych technológií, elektroniky, optoelektroniky, komunikačných systémov, sietí, služieb a prenosových médií.

Naučíme ťa, ako využiť praktické znalosti z odborov digitálnych technológií. Zameriavame sa najmä na spôsoby spracovania informácií, prenosových a spojovacích systémov. Celý život budeš môcť využívať skúsenosti a zručnosti v oblasti prevádzky digitálnych systémov, ktoré inde tak ľahko nezískaš. Okrem toho nadobudneš základné právne, ekonomické a manažérske vedomosti, ktoré môžeš kedykoľvek využiť v oblasti služieb digitálnych systémov, digitálnej bezpečnosti a tiež jazykové znalosti vrátane odbornej terminológie. Po štúdiu sa uplatníš ako technik, technológ alebo manažér tímov technikov alebo správca digitálnych zariadení a systémov. Chceš byť bohatý? Informácie sú platidlom zajtrajška. Nauč sa ako ich správne využiť a chyť sa príležitosti pripraviť sa na budúcnosť.

Kde nájdeš uplatnenie?

  •  Technik, technológ
  •  Pracovník prevádzky a bezpečnosti elektrotechnických zariadení
  •  Správca počítačových a telekomunikačných systémov
  •  Technológ počítačových a telekomunikačných systémov
  •  Manažér v oblasti informačných technológií
  •  Programátor

 

Študijný program Digitálne technológie je možné študovať na Inštitúte Aurela Stodolu v Liptovskom Mikuláši, ktorý je súčasťou Fakulty elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity v Žiline.