Kam po škole ?

K najlepším. Už popri štúdiu môžeš absolvovať aj platené stáže v TOP firmách v rámci regiónu, ale aj v zahraničí. Ak sa budeš fakt snažiť, určite dostaneš pracovnú ponuku už počas štúdia, u nás je to bežné. Ak by aj neprišla, nevadí, podľa štatistík (z profesie.sk) si nájde prácu až 96 % našich absolventov. Podľa aktuálneho rebríčka záujmu zamestnávateľov o absolventov vysokých škôl (opäť profesia.sk), je Fakulta elektrotechniky a informačných technológií dlhodobo na popredných pozíciách.
Pridaj sa a máš istotu nadpriemerného nástupného platu (podľa štatistík je to v súčasnosti 1526 €).

Najväčší zamestnávatelia našich absolventov a zároveň partneri fakulty

logo-sse
RTVS pod cmyk ENG
logo-nxp
logo-GlobalLogic
logo-betamont
logo-emtest
logo-evpu
logo-zaIT
logo-onsemi
logo-seps
logo-orange
logo-bel
logo-tvRaj
logo-continental
logo-tes
g832
Robe
SSD_logo

REFERENCIE ABSOLVENTOV

jozef-absolvent

Jozef, absolvent odboru Automatizácia

Subproject manager pre elektronické stavadlá - Siemens s.r.o.

“ Po nástupe do zamestnania bolo pre mňa príjemným zistením, že nemusím začínať, ako sa hovorí „od podlahy“. Štúdium zamerané na automatizáciu procesov v železničnej doprave mi poskytlo vedomosti, ktoré si priamo vyžaduje moje pracovné zameranie. Takisto mi pomohlo osvojiť si špecifický prístup k riešeniu úloh z oblasti dopravných zabezpečovacích systémov. Je zadosťučinením pozrieť sa späť s vedomím, že som školské lavice nedral nadarmo. ”

alexandra-absolvent

Alexandra, absolventka odboru Biomedicínske inžinierstvo na FEL

Systémový analytik - GlobalLogic s.r.o.

“ So štúdiom na Elektrotechnickej fakulte som veľmi spokojná. Počas štúdia som získala veľa zaujímavých informácií v oblasti prístrojov, senzorov a technológií využívaných v biomedicíne, ktoré teraz uplatňujem pri vývoji medicínskeho zariadenia. ”

andrej-absolvent

Andrej, absolvent odboru Telekomunikácie na FEL

Produktový manažér - SWAN, a.s.

“ Štúdiom odboru Telekomunikácie na Elektrotechnickej fakulte som získal veľa poznatkov a potrebný prehľad v informačno-komunikačných technológiách, ktoré využívam  v pracovnom živote. Okrem základného štúdia som mal príležitosť pracovať v univerzitnom Vedecko-technologickom parku a rozvíjal som svoje kompetencie v oblasti podnikania a kariérneho rozvoja, kde som si vybudoval mnoho užitočných kontaktov. V neposlednom rade som si na univerzite počas štúdia užil bohatý spoločenský život spojený s akciami rôzneho druhu. ”

tomáš-absolvent

Tomáš, absolvent odboru Elektrotechnika

Doktorand na FEL

“ Štúdium na FEL mi ponúklo veľa informácií a poznatkov z oblasti elektrotechniky a elektroniky a je dobrým základom úspešnej kariéry. Veľmi kladne hodnotím aj prístup a ochotu zamestnancov na fakulte. ”

andrej-absolvent

Andrej, absolvent odboru Multimediálne inžinierstvo

Doktorand - Queen Mary University of London, UK

“ Na Elektrotechnickej fakulte som bol spokojný, pretože mi pomohla kriticky myslieť a logicky uvažovať v oblasti programovania. Nadobudol som vzdelanie a skúsenosti v oblasti 3D grafiky a animácie, ktoré mi pomohli presadiť sa v zahraničí. ”

Súhlas so súbormi cookie s Real Cookie Bannerom