Suché fakty pre rodičov nájdeš na hlavnej stránke. Tu ti povieme, že FEIT je o študovaní odborov, ktoré v budúcnosti budú udávať trendy v globálnom priemysle, o vymýšľaní nových možností, vývoji prototypov a pochopení, že aj zložité veci v skutočnosti fungujú jednoducho. Ak sa pridáš, dostaneš šancu naučiť sa veci, vďaka ktorým môžeš uspieť na pracovnom trhu nielen doma, ale aj v zahraničí. Mnohí absolventi FEIT pôsobia na lukratívnych pozíciách u tradičných i nových zamestnávateľov.

O čom je vlastne FEIT?

Sme fakulta na správnom mieste

Fakulta FEIT, ako súčasť Žilinskej univerzity, má ideálnu polohu v centre diania, pričom ponúka nesmierne možnosti pre štúdium, zamestnanie sa, ale aj rekreáciu a pestrý študentský život. Laboratória vo FEITcity sú vybavené najmodernejšími technológiami, čo znamená, že už na bakalárskom stupni máš možnosť pracovať s prvotriednymi prístrojmi v tímových projektoch. FEIT spolupracuje s mnohými firmami v Žiline, ale aj mimo nej, v ktorých môžu študenti už počas štúdia brigádovať alebo absolvovať odbornú prax. Študenti môžu získať nové vedomosti a ešte pred získaním diplomu sa majú možnosť oboznámiť s firemným prostredím a zvýšiť si šancu na vynikajúce zamestnanie.

U nás sa nudiť nebudeš

Doobeda môžeš získavať nové vedomosti v škole alebo počas praxe vo firme, poobede si zašportovať napríklad na Vodnom diele a večer sa uvoľniť pri kultúrnych podujatiach, ktorých je v Žiline neúrekom. Vo FEITcity sme ako rodina, nebudeš sa cítiť osamotene a s akýmkoľvek problémom ti radi pomôžeme. Môžeš sa zapojiť do aktivít mnohých študentských organizácií ako sú Rádio X, rádio RAPEŠ, televízia Í-TÉČKO, Erasmus Student Network, GAMA klub, Internet Klub a mnohých iných. FEIT Ti taktiež ponúka skvelé možnosti štúdia v zahraničí cez program ERASMUS+, pričom našou snahou je, aby sa na ne dostal každý.

Máme kvalitné študijné odbory

FEIT ti ponúka moderné študijné programy, o ktoré je reálny záujem. Získaš vzdelanie v bakalárskom, inžinierskom i v doktorandskom štúdiu. My na FEIT vieme, že prax je základ. Preto naše vzdelávanie kombinuje teoretické poznatky a vedomosti s praxou pri riešení reálnych problémov. Vďaka tomu získaš praktické skúsenosti, ktoré v skriptách nenájdeš. Naša fakulta, spolu so svojimi priemyselnými partnermi ti ponúka bezplatné štúdium odbornej angličtiny a nemčiny, vďaka čomu si rozšíriš jazykové vedomosti v oblasti, ktorú študuješ.

Máme fajn profákov

Profáci na FEIT robia všetko preto, aby študentom odovzdali čo najviac vedomostí a pripravili ich na reálny život. Taktiež pracujú na oceňovaných vedeckých projektoch, ale nemusíš sa ich báť. Náš pomerne mladý pedagogický kolektív je otvorený všetkým nápadom či pripomienkam zo strany študentov a vždy sa im pokúša vychádzať čo najviac v ústrety. O nových študentov sa starajú ako aj starší kolegovia v študentskom senáte, tak aj určení pedagógovia, ktorí ti poradia či už s organizáciou štúdia alebo inými záležitosťami. Vo FEITcity preto panuje uvoľnená priam rodinná atmosféra, kde môžeš naviazať priateľstvá na celý život.

ZDÁ SA TI TO MÁLO?

FEIT ti ponúka oveľa viac

Budeš pracovať s najlepšími

Môžeš absolvovať aj platenú stáž vo firmách doma aj v zahraničí.

Sprechen sie English for FREE

Naučíš sa cudzí jazyk ZADARMO - platí ti to budúci zamestnávateľ.

Žiaden problém s bývaním

Máš istotu ubytovania v moderných internátoch priamo v areáli univerzity.

Výška je o zábave

K dispozícii máš bohaté kultúrne a športové zázemie.

Zarobíš si vlastnou hlavou

Dáme ti štipendium až do výšky 1200 EUR.

Neskončíš pri pokladni

Priemerný mesačný príjem našich absolventov je 1526 EUR (zdroj: www.trendyprace.sk).

1200 €

štipendium

96%

uplatnenie v obore

65

rokov skúseností

1526 €

priemerný mesačný nástupný príjem absolventov

ČO HOVORIA O NÁS...

Čo hovoria o nás naši absolventi?

jozef-absolvent

Jozef, absolvent odboru Automatizácia

Subproject manager pre elektronické stavadlá - Siemens s.r.o.

“ Po nástupe do zamestnania bolo pre mňa príjemným zistením, že nemusím začínať, ako sa hovorí „od podlahy“. Štúdium zamerané na automatizáciu procesov v železničnej doprave mi poskytlo vedomosti, ktoré si priamo vyžaduje moje pracovné zameranie. Takisto mi pomohlo osvojiť si špecifický prístup k riešeniu úloh z oblasti dopravných zabezpečovacích systémov. Je zadosťučinením pozrieť sa späť s vedomím, že som školské lavice nedral nadarmo. ”

alexandra-absolvent

Alexandra, absolventka odboru Biomedicínske inžinierstvo na FEL

Systémový analytik - GlobalLogic s.r.o.

“ So štúdiom na Elektrotechnickej fakulte som veľmi spokojná. Počas štúdia som získala veľa zaujímavých informácií v oblasti prístrojov, senzorov a technológií využívaných v biomedicíne, ktoré teraz uplatňujem pri vývoji medicínskeho zariadenia. ”

andrej-absolvent

Andrej, absolvent odboru Telekomunikácie na FEL

Produktový manažér - SWAN, a.s.

“ Štúdiom odboru Telekomunikácie na Elektrotechnickej fakulte som získal veľa poznatkov a potrebný prehľad v informačno-komunikačných technológiách, ktoré využívam  v pracovnom živote. Okrem základného štúdia som mal príležitosť pracovať v univerzitnom Vedecko-technologickom parku a rozvíjal som svoje kompetencie v oblasti podnikania a kariérneho rozvoja, kde som si vybudoval mnoho užitočných kontaktov. V neposlednom rade som si na univerzite počas štúdia užil bohatý spoločenský život spojený s akciami rôzneho druhu. ”

tomáš-absolvent

Tomáš, absolvent odboru Elektrotechnika

Doktorand na FEL

“ Štúdium na FEL mi ponúklo veľa informácií a poznatkov z oblasti elektrotechniky a elektroniky a je dobrým základom úspešnej kariéry. Veľmi kladne hodnotím aj prístup a ochotu zamestnancov na fakulte. ”

andrej-absolvent

Andrej, absolvent odboru Multimediálne inžinierstvo

Doktorand - Queen Mary University of London, UK

“ Na Elektrotechnickej fakulte som bol spokojný, pretože mi pomohla kriticky myslieť a logicky uvažovať v oblasti programovania. Nadobudol som vzdelanie a skúsenosti v oblasti 3D grafiky a animácie, ktoré mi pomohli presadiť sa v zahraničí. ”

peter-absolvent

Peter, absolvent odboru Multimediálne inžinierstvo

Riaditeľ - Mynd SK s.r.o.

“ Vysokoškolské štúdium z Vás neurobí automaticky úspešného človeka, no dá Vám čas a priestor a informácie na to, aby ste zistili, čo chcete v živote naozaj robiť. Štúdium Multimediálneho inžinierstva bolo skvelé, pretože som získal prehľad a skúsenosti nielen s video a audio produkciou, ale aj základy programovania počítačového videnia a spracovania signálov. Toto sú technológie, ktoré zažívajú v súčasnosti boom. Ja som na týchto skúsenostiach postavil krátko po škole úspešný biznis. ”

stanislav-absolvent

Stanislav, absolvent odboru Digitálne technológie

Projektový manažér - UniControls

“ Už sedem rokov po ukončení štúdia na Elektrotechnickej fakulte Žilinskej univerzity v Žiline pracujem pre zahraničnú firmu. V praxi sa presviedčam, že tých päť rokov štúdia bol môj najlepšie investovaný čas. Každodenne v práci využívam získané vedomosti zo štúdia, ktoré ďalej rozvíjam a prehlbujem. V práci využívam poznatky zo sieťových technológií pri návrhoch softvérových riešení, ktoré následne overujem v praxi. ”

Súhlas so súbormi cookie s Real Cookie Bannerom